Sejarah Ketua Hakim Syarie Terengganu

BIL
NAMA
TEMPOH BERKHIDMAT SEBAGAI
KETUA HAKIM
1.


DATO' HAJI ROS @ CHE MAMAT BIN YUSOF

1 MEI 1998 - 30 APRIL 2000
2.


TUAN HAJI AWANG BIN ABDUL RAHMAN @ SULAIMAN

1 OGOS 2000 - 28 FEBRUARI 2001

3.

s
DATO' DR. ABDULLAH BIN ABU BAKAR

1 APRIL 2002 - 31 MAC 2004
4.


DATO' HAJI ISMAIL BIN YAHYA

1 JULAI 2004 - 31 MAC 2006

5.


TUAN MOHAMAD BIN ABDULLAH

15 MEI 2006 - 31 MAC 2008

6.


DATO' HAJI ISMAIL BIN YAHYA

1 APRIL 2008 - 28 FEBRUARI 2013

6.


TUAN HAJI WAN MOHD ZAKRI BIN WAN MOHD

1 MAC 2013 HINGGA SEKARANG

Kembali Ke Menu